Nová fáza Slnečnice - Mesto odhalená / New stage of Slnečnice - City is revealed

Spolu s dokončovaním prvého z domov zo sektoru Mesto v rámci rozsiahleho projektu Slnečnice, developer Cresco Group dáva do predaja a spúšťa výstavbu ďalšieho domu, ktorý ako prvý vyrastie na južnej strane nového mestského bulváru, teda Ulice Zuzany Chalupovej. 

Dom A4 bude pozostávať z dvoch blokov s ôsmimi podlažiami, dve najvyššie budú ustúpené. Ponúkaných je 241 bytov od jednoizbových po štvorizbové, s výmerami od 25 metrov štvorcových až po vyše 111 metrov štvorcových. Ceny sa pohybujú od 58-tisíc eur po vyše 270-tisíc, čo znamená približne 2400 eur na meter štvorcový, čo je z hľadiska Bratislavy ešte relatívne dostupná suma. Za benefity projektu developer označuje množstvo občianskej vybavenosti v podobe nákupných možností v práve dokončovanom retail parku či v parteri domov na bulvári, zelené dvory medzi jednotlivými blokmi s detskými ihriskami a športovými prvkami, no predovšetkým prístup k veľkému centrálnemu parku s výmerou takmer 30-tisíc metrov štvorcových, za ktorého dizajnom stojí popredné štúdio krajinnej architektúry LABAK. Domy sú, tak ako v prípade ostatných častí Slnečníc, navrhnuté kanceláriou Compass, urbanisticky sú radené do riadkovej zástavby, čo otvára priestor smerom do parku. “Slnečnice - zóna Mesto má ambíciu vytvoriť príjemné mestské prostredie. Centrálny bulvár s občianskou vybavenosťou tvorí jeho základnú os s pevnejšími blokmi na severe a voľnejšími otvorenými na juhu, ktoré ústia do najväčšieho parku v Slnečniciach," približuje urbanizmus zóny architekt Matej Grébert z ateliéru. Keďže sa realizácia bloku A4 už spustila a prebiehajú zemné práce, dokončenie možno očakávať v druhej polovice roka 2019. 

Nové vizualizácie zároveň prezrádzajú náznaky o budúcnosti ďalších častí Slnečníc. Južnú hranu centrálneho parku bude tvoriť päť vyšších rezidenčných budov, presunu sa dočkala aj zamýšľaná základná škola. Najpotešiteľnejšie je potvrdené odstránenie nákupného centra, ktoré malo vyrásť medzi realizovanými fázami Zóny Mesto a budúcou električkovou traťou, ktorej dokončenie je predbežne plánované v roku 2020. Otázny ešte zostáva osud časti západne od trate, nazývanej zóna A (nemýliť si s prezentovanými názvami na webstránke). Už nejakú dobu sa v kuloároch vie o realizácii medzinárodnej architektonickej súťaže a na svetových architektonických weboch sa ukázal už aj prvý súťažný, no nevíťazný projekt od dánskeho štúdia Effekt. Podľa našich informácii, súťaže sa okrem Effektu zúčastnilo aj niekoľko ďalších popredných československých ateliérov, ale aj ďalšie európske, medzi nimi napríklad špičkový slovinský ateliér Bevk Perović Arhitekti. Developer nateraz odmietol k výsledkom súťaže poskytnúť stanovisko s prísľubom, že čoskoro zverejní viac informácii. Každopádne, realizovať na tak veľký súbor medzinárodnú architektonickú súťaž je absolútne správny prístup, ktorý by mal byť vlastný každému väčšiemu developerovi v Bratislave. 

Zdroj / Source: Cresco Group
Zdroj / Source: Cresco Group
Zdroj / Source: Cresco Group
Zdroj / Source: Cresco Group
Zdroj / Source: Cresco Group
Zdroj / Source: Cresco Group
Zdroj / Source: Cresco Group

Slnečnice - celkový pohľad / Slnečnice - general view
Zdroj / Source: Cresco Group

Mapa / Map:

_________________________
As the completion of the first of the houses in City district of Slnečnice is nearing, developer Cresco Group launches sale and construction of another stage of this part of the project, house A4 consisting of two 8-floor blocks with 241 homes. Size of the homes ranges from 25 sqm to 111 sqm, price of the homes is ranging from 58.000 euro up to more than 270.000 euro. The main assets of the project should be the services and shops in the retail park which is about to be finished, green courtyards with playgrounds and sport facilities and, most importantly, a large park of almost 30-thousand square meters, designed by the landscape studio LABAK. Houses are, just like the rest of the development, designed by studio Compass. As the construction already started, the completion could be expected in the second half of 2019. 

Thanks to the new renders, more information are known also about the following stages of City district - on the southern edge of the park, five highrise residential towers will be built and, what's the most important (and positive) information, it is confirmed that the shopping centre between the ongoing stages of City and the future tramline won't be built. Soon, a possible look of the sector located next to the tramline will be revealed as well - according to our information, developer is organizing an international architectural competition and the first proposal (not winning) was already published in the global architectural online magazines. The list of participants contains several other leading studios from Slovakia, Czechia and some other countries, including the top-notch Slovenian studio Bevk Perović Arhitekti. At the moment, developer refused to share more information as it plans to do it soon. However, it is an absolutely appropiate approach to organize the international competition for a project of such scale and it should be an example for every other larger developer in Bratislava.

(ag, ts)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger koemntár
    Facebook komentár

1 komentárov:

  1. Cim dalej tym, menej sa mi tento projekt paci. Tie prve 3 budovy zo zony mesto posobia dost masivne, ale tak uvidime ako nakoniec cele dopadne. O kvalitu by som sa tiez obaval, nakolko dost problemov s reklamaciami bolo uz vo viladomoch.

    OdpovedaťOdstrániť