Construction update: Stein2, 5.6.2017

Výstavba polyfunkčného projektu Stein2, obsahujúceho rezidenčnú sekciu realizovanú developerom YIT Slovakia a administratívnu, realizovanú spoločnosťou AMW Development, sa začína dostávať do fázy, keď sa prvé časti komplexu odhaľujú vo svojej finálnej podobe. Okrem toho, do výstavby sa postupne dostávajú ďalšie rezidenčné etapy.

Najpokročilejšia je výstavba administratívnej časti, kde pod hlavičkou AMW Development vzniká 9500 štvorcových metrov kancelárii a 900 štvorcových metrov retailu. Budova s ôsmimi podlažiami má v nárožnej časti už z väčšej časti hotovú fasádu, v súčasnosti sa pracuje najmä na fasádach krídel do Legionárskej a Blumentálskej ulice. Bizniscentrum bude ašpirovať na certifikát LEED Gold, v garáži ponúkne 226 parkovacích miest. Dokončenie tejto časti projektu možno očakávať ešte v priebehu tohto roku. Zdroj / Source: AMW Development

Lešenie začína pomaly miznúť aj okolo prvej etapy rezidenčnej časti, ktorá vzniká v dvorovej sekcii projektu. Aj tento blok má maximálne osem nadzemných podlaží, bytov obsahuje celkovo 133, z toho je voľných 16. Na fasáde sa v súlade s vizualizáciami začínajú odhaľovať tehličky, čo je prvok dnes už typický pre bratislavské novostavby. Kolaudácia prvej etapy Stein2 sa očakáva vo februári 2018. Dvor, v ktorom daný objekt vzniká, sa bude nazývať Steinov dvor.Zdroj / Source: YIT Slovakia

O dva mesiace neskôr ako prvý blok bude dokončený aj druhý rezidenčný blok, ktorý vzniká zarovno s Blumentálskou ulicou. Táto časť projektu je momentálne v štádiu hrubej stavby. Z ponuky 98 bytov je obsadených 55. Ide o zatiaľ relatívne dobrú predajnosť, dokonca takú, že developer už spúšťa výstavbu ďalej etapy projektu, ktorá by sa mala dostať do predaja, podľa našich informácii, na prelome leta a jesene tohto roku, hoci ceny ešte nie sú známe. Po dokončení, ktoré možno očakávať niekedy na začiatku roka 2019, vznikne nový roh ulíc Blumentálska a Bernolákova a do ulice orientovaný retail v parteri. Stále však ešte zostávajú dve etapy, ktoré uzavrú blok od Bernolákovej, no presné dátumy nie sú ešte vôbec známe. Súčasťou týchto posledných etáp bude aj vytvorenie nového námestia pred Novým evanjelickým kostolom, ktorého architektom bol M.M.Harminc. Už čoskoro sa tak v tejto časti mesta obnoví pravá mestská štruktúra, ktorá navyše prinesie skvalitnenie verejných priestranstiev a bude z nej profitovať aj širšia verejnosť.


Zdroj / Source: YIT Slovakia

Samotnou verejnosťou najočakávanejšia je však pravdepodobne tá časť projektu, zahŕňajúca rekonštrukciu tzv. Spilky, alebo kvasiarne, jedinej zachovanej pôvodnej časti pivovaru Stein, ktorá by sa podľa doteraz nepotvrdených správ mala opäť čiastočne využívať pre varenie piva. Podľa slov R. Pšeničku, riaditeľa business developmentu v YIT, momentálne je rekonštrukcia Spilky v štádiu získavania povolení na rekonštrukciu, Spilka sama osebe je však vo vlastníctve AMW Development a YIT Slovakia nemá nad touto časťou projektu žiadnu zodpovednosť. Z pôvodného tvaroslovia pôvodného priemyselného komplexu zostalo v Steine2 okrem toho zachované aj tvaroslovie parteru budov od Blumentálskej ulice. Za architektúrou celého projektu stojí architekt Ivan Kubík.

Zdroj / Source: AMW Development

Mapa / Map:

____________________________
Construction of Stein2 development, consisting of residential section developed by YIT Slovakia and office section developed by AMW Development is reaching the stage when the final look of some of the buildings is revealed. The progress is mostly visible on the office building with the completed façade on the tallest part of the complex with eight floors, façades are now being installed also on the other wings of the administrative complex. Stein2 Office offers 9.500 sqm of offices and 900 sqm of retail and it aspires on receiving the LEED Gold certificate. Completion is expected by the end of this year. Also the first stage of the residential section located inside of the block is in the process of façade completion. 16 out of 133 homes are now available, this stage will be finished in February 2018. Two months after the first stage, second stage which is topped out, will be delivered with 43 homes sold, out of 98. Moreover, construction works now start on the third stage, the sale should follow in the end of Summer or beginning of Autumn, respectively. All these following stages also contain the retail premises oriented to the neighboring streets, and with the last (fifth) stage, also the reconstruction of the space before the near-by evangelical church is planned and the new square will be created. However, probably the most anticipated is the reconstruction of the only remaining part of the former Stein brewery, so-called "Spilka", which should be now in the process of getting approvals for the reconstruction. This reconstruction is developed by AMW Development. Architect of the whole development is Ivan Kubík. Stein2, when completed, will bring a much-needed traditional urban structure, active street level, improvements of the local public space and the new life to the otherwise dead area.

(ag, foto: Fowner)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára