Nový projekt / New project: Byty Bystrická

Na okraji mestskej časti Devínska Nová Ves pribudne ďalší stavebný zámer. Rekonštrukciou a prestavbou staršieho objektu vznikne projekt dostupného bývania Byty Bystrická, ktorý aktuálne spúšťa predaj.

Byty Bystrická vznikajú na rovnomennej ulici v priestore medzi zástavbou rodinných domov a novobudovanými rezidenčnými komplexmi menších mierok, ktoré rozširujú intravilán mestskej časti smerom k priemyselnému areálu Volkswagen. Po rekonštrukcii dvojpodlažného objektu vznikne 32 bytov a dva apartmány, v ponuke budú 1-izbové až 4-izbové jednotky. Ide pravdepodobne o jeden z najdostupnejších aktuálnych projektov v Bratislave, ceny začínajú na približne 55-tisíc eurách, najdrahší 4-izbový byt je v ponuke za 140-tisíc eur. Byty sa predávajú v štandarde. Developer, ktorým je lokálna firma Byty Opletalova, s.r.o., projekt prezentuje ako "najútulnejšie bývanie v Bratislave". Za architektonickým návrhom stojí kancelária HFD architects (autori pripravovanej Discovery Tower), predaj zabezpečuje realitná kancelária Herrys. Realizácia sa už spustila, dokončenie sa očakáva v marci 2018.

Ide v krátkom čase už o druhý pripravovaný projekt dostupného bývania - len pred pár dňami sme informovali o projekte Smartti od developera YIT Slovakia. Je možné, že developeri pomaly začínajú reagovať na rastúci problém s dostupnosťou bývania v Bratislave, pričom sa začína debatovať o tom, že táto dostupnosť je mimoriadne nízka aj v porovnaní s inými európskymi mestami. Ak sa daný trend potvrdí, pri absencii podpory nájomného bývania zo strany verejného sektoru to bude znamenať nové zámery, ktoré zasiahnu predovšetkým okrajové štvrte mesta, akou je aj Devínska Nová Ves. Ak zároveň pôjde o podobný prípad ako Byty Bystrická - rekonštrukcie či nové využitie opustených budov a doplnenie zástavby v blízkosti iných projektov, napr. Amber - bude to zabitie viacerých múch jednou ranou.

Zdroj / Source: Herrys
Zdroj / Source: Herrys
Zdroj / Source: Herrys
Zdroj / Source: Herrys

Mapa / Map:

_____________________
A smaller project of affordable housing is under construction in the borough of Devínska Nová Ves, on the edge of Bratislava. A development called Byty Bystrická on the street of the same name is the reconstruction of the old abandoned building onto a small residential object with 34 homes, ranging from studios to three-bedroom flats. It is one of the most affordable projects in the city as the prices start at 55-thousand euros. The project is already in sale, end of construction is expected in March 2018. Byty Bystrická are designed by HFD Architects (authors of recently announced Discovery Tower), the developer is the local company Byty Opletalova, Ltd. The project is being built next to the another residential development, Amber, and it is a second affordable housing development at a short time (see Smartti by YIT Slovakia), pointing towards the rising problem of housing affordability in Bratislava.

(ag)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára