Construction update: Weinhauer & The Corner, 26.4.2017

Hrana Jozefskej ulice a Námestia 1. mája doznáva zmien - dlhoročné diery sú už zacelené a územie začína pôsobiť kompaktnejšie. Prevažne rezidenčný projekt Weinhauer už začína vstupovať do záverečnej fázy výstavby, kým polyfunkčný The Corner ešte stále rastie.

Prvý z menovaných projektov, Weinhauer, patrí do portfólia aktivít finančnej skupiny Proxenta. V objekte s maximálne šiestimi podlažiami vzniká 28 bytov, v parteri bude 6 obchodných jednotiek. Vzhľadom na to, že publikované vizualizácie boli pomerne nekvalitné, výsledok príjemne prekvapil - budova napriek modernému dizajnu celkom dobre dopĺňa kolorit Jozefskej ulice. Napriek tomu sa musíme opäť zopakovať, navýšenie o jedno podlažie by nebolo na škodu, čo by však zrejme odporovalo stanoveným svetlotechnickým podmienkam pre susedné domy. Projekt by developer mohol dokončiť ešte v prvej polovici tohto roka, keďže fasády sú už pred sfinalizovaním a upravovala sa aj dlažba pred budovou (hoci obnovu by si zaslúžila celá ulica). Dokončením Weinhaueru však aktivity Proxenty v území nekončia - do rúk sa jej dostali aj priľahlé pozemky, kde vznikne projekt s poetickým názvom Rezidencia medzi hviezdami. Developer sa vybudovaním 97 parkovacích miest už vo Weinhaueri na ďalšiu výstavbu dobre pripravil. Zdroj / Source: Proxenta

Druhý projekt, The Corner, je na úrovni piateho nadzemného podlažia, teda dve podlažia pred dosiahnutím plnej výšky. V projekte vznikne 1170 metrov štvorcových kancelárskych plôch, 300 metrov pre retail, 16 bytov a 53 parkovacích miest. Developerom sú Vodohospodárske stavby Malacky, a.s., architektami duo Kusý a Paňák. Vzhľadom na pozvoľné tempo výstavby, nami predpokladané dokončenie koncom roka 2017 nemusí byť reálne.


Zdroj / Source: Vodohospodárske stavby Malacky, a.s.

Mapa / Map:

__________________________
Edge of Jozefská st. and 1st of May sq. is changing - thanks to the new infill projects, area starts to look more compact. Weinhauer, mostly residential development by the developer Proxenta, is in the final stage of construction. It will contain 28 homes and 6 retail units. Regarding the current status of the works, it could be finished by the middle of this year. However, plans of Proxenta in the area are larger - on a plot next to Weinhauer, another residential development called Rezidencia medzi hviezdami (Residence between the stars) should be built. Second project in the update, The Corner, has reached the fifth floor out of seven. It will contain 1.170 sqm of office space, 300 sqm of retail space and 16 homes. Project is developed by Vodohospodárske stavby Malacky, Inc. and designed by architects Kusý and Paňák. The pace of construction is rather slow so the anticipated date of finishing of construction in the end of 2017 does not seem real at the moment. 

(ag, foto: Fowner)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára