Construction update: Nobelova, 1.5.2017

Rezidenčný projekt Nobelova na rovnomennej ulici napreduje, pri našom poslednom update spred roka bola hotová ešte len hrubá stavba prvého z trojice domov. Dnes je už tento dom hotový, druhý je v štádiu hrubej stavy a tretí je na úrovni tretieho nadzemného podlažia. Sídlisko na Nobelovej ulici sa tak rozširuje, pričom sa dá predpokladať, že vývoj v okolí bude pokračovať.

Prvý z domov bol skolaudovaný v decembri 2016, predaných bolo všetkých 111 bytov v 9-podlažnej budove v tvare písmena L. Developer, ktorým je spoločnosť Sitno Holding Real Estate, hlási, že vypredaná je aj druhá, architektúrou identická budova, obsahujúca 120 bytov, zopár bytov je voľných ešte v treťom dome s ďalšími 120 bytmi. Predaný je zatiaľ aj jeden zo siedmich obchodných priestorov, nachádzajúci sa v prvej etape, hoci sa dá predpokladať, že zvyšné priestory sa predajú až s blížiacim sa termínom dokončenia. Vo všeobecnosti tak developer môže konštatovať úspech, ktorý je spôsobený predovšetkým priaznivým nastavením cien, len sotva inými výhodami, keďže objekty sa nevyznačujú architektonickou kvalitou, dispozície sú priemerné, do priemeru zapadá aj štandard. Kuriózne sú vyriešené aj niektoré verejné priestranstvá v okolí, keď je napríklad prístupový chodník vyvedený do kontajnerového stojiska s bariérovou obchádzkou jedine cez vozovku. Napriek tomu, v lokalite nepochybne pribudne mnoho nových obyvateľov. Dokončenie a kolaudácia druhého domu sa očakáva v decembri 2017, tretieho v októbri 2018. 

Nepochybne zaujímavý bude ďalší vývoj štvrte. Doteraz pomerne zanedbaná a prehliadaná časť mesta sa totiž vysoko pravdepodobne stane omnoho viac atraktívnou, keďže v tesnej blízkosti Nobelovej začalo vznikať Kultúrne a kreatívne centrum Račianska, ktoré má do budúcnosti veľký potenciál zmeniť nielen svoje okolie, ale aj celú Bratislavu. To nepochybne zvýši hodnotu okolitých pozemkov, a hoci z niektorých strán zazneli obavy z gentrifikácie štvrte (teda prílevu nových, bohatších obyvateľov a vytlačenia pôvodných komunít), toto je skôr nepravdepodobná varianta. Vzhľadom na veľký objem voľných pozemkov skôr predpokladáme, že čoskoro budeme počuť o nových projektoch, ktoré začnú niekdajšie zázemie priemyselného areálu meniť na aktívnu súčasť metropoly.
Zdroj / Source: Sitno Holding Real Estate

Mapa / Map:

________________________
Nobelova residential development is advancing - when we made our last update, only the first out of three buildings was topped out while now it is finished. At the moment, second house is topped out too and the third floor is being built on the third house. Developer Sitno Holding Real Estate can be pretty satisfied with the success of the project as all the homes in the first and second stage of the project (111 + 120) are sold as well as most of the homes in the third stage (120). This success is related to the relatively low price of homes as the qualitative level of architecture, public space, floorplans or materials is only average. However, the value of the area will grow soon. Recently, Culture and creative center Račianska started to operate which has the potential to change not only the local neighborhood but also the whole city. For the area it means that more developments can be expected soon and the former remote part of Bratislava will change onto active urban quarter.

(ag, foto: Fowner)

Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára