Panorama Business II sa blíži k dokončeniu / Panorama Business II is nearing completion

Postupne sa formujúci bratislavský downtown sa čoskoro dočká dokončenia ďalšieho projektu - finálne kontúry už naberá administratívny komplex Panorama Business II. Okrem novej budovy však v jej zázemí vzniká aj jeden z viacerých parkov, ktoré tento rok v Bratislave pribudnú.

Panorama Business II od developera J&T Real Estate je rozsiahlou budovou, ktorá poskytuje až 28 -tisíc štvorcových metrov kancelárskych priestorov na deviatich nadzemných podlažiach. 19-tisíc štvorcových metrov zaberie spoločnosť Johnson Controls, pre ktorú pôjde o jedno z najväčších svetových sídiel. Vzhľadom na významného klienta sa budova dokončuje do vyššieho štandardu - okrem energetickej certifikácie LEED Gold, súčasťou bizniscentra bude aj exteriérové parkovisko pre bicykle s vlastnou odbočkou z nábrežnej cyklotrasy, vlastné fitness štúdio či škôlka pre deti zamestnancov. V parteri by malo vzniknúť viacero prevádzok, orientované budú tak do Čulenovej ulice, Pribinovej ulice, ako aj do nového parku. 

Nový park a námestie pred Tower 115 budú nepochybne tvoriť veľkú pridanú hodnotu celého developmentu v okolí. Hoci celkové rozmery priestoru sú komorné, exteriér navrhnutý uznávaným štúdiom 2ka landscape architects obsahuje viacero prvkov, ktoré majú potenciál ho oživiť - od zelených častí s výsadbou stromov a kvetov, cez detské ihrisko, otvorené priestory v kontakte s parterom až po piazzetu pred Tower 115, ktorá bude vetrolamami chránená pred vplyvmi vetra, vznikajúceho v blízkosti výškových budov. Park mal byť pôvodne hotový už v októbri 2016, po nezvládnutej komunikácii zo strany developera sa však finálne dokončenie posunulo až na jar tohto roku. 

Každopádne, už o pár mesiacov, po celkovom dokončení Panorama Business II, pribudne ďalší moderný kus mesta. To je však stále ešte len začiatok, J&T Real Estate totiž realizuje aj iný administratívny objekt - Panorama Business III, z ktorého sme vám priniesli nedávno update - a pripravuje ďalšie významné projekty Triangel a predovšetkým Eurovea II. Aj napriek relatívne priemernej úrovni architektúry (všetky projekty s výnimkou dobrého Trianglu od Compass-u sú od štúdia GFI), po ich dokončení vznikne viacmenej celistvá supermoderná zóna, ktorá nepochybne prispeje k rozšíreniu tradičného centra mesta a dodá Bratislave metropolitnejší charakter.

Fotografie aktuálne k 26.4.2017.

Budova / Building:

Zdroj / Source: J&T Real Estate

Park:
Zdroj / Source: J&T Real Estate

Mapa / Map: 

____________________________
Gradually forming Bratislava downtown will get another addition soon - Panorama Business II office development by J&T Real Estate is getting the final look as well as the park next to the building. The building itself has 9 floors and offers 28.000 sqm of office space, 19.000 sqm will be occupied by Johnson Controls. Because of the important tennant, Panorama Business is also reaching higher standard - except of LEED Gold certification, also the special bike garage is being created together with the own fitness-centre or kindergarten. Street level of the building contains space for retail, oriented to the neighboring streets as well as the future park. The public space is designed by the renowned studio 2ka landscape architects and it might be a good addition to the area, despite the rather modest size of it. Park should be finished in Spring this year, business center will follow in Summer. After completion, Bratislava will get another modern piece of the city what will be even strenghtened after building of another developments in the area - Panorama Business III (take a look at the recent update), Triangel, and, the most important of them, Eurovea II

Photos from 4/26/2017.

(ag, foto: Fowner)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára