CBRE hľadalo v súťaži OFFICE ROKA najkrajšiu kanceláriu

Dnes sa na Slovensku konal historicky prvý ročník súťaže o najkrajšiu kanceláriu roka - OFFICE ROKA. Do súťaže sa zapojilo celkovo 60 spoločností pôsobiacich na Slovensku, tie mohli súťažiť v dvoch kategóriach: v prvej kategórii ZASADAČKA ROKA sa súťažilo o najkrajšiu rokovaciu miestnosť, v druhej kategórii OFFICE ROKA sa súťažilo o najlepšie pracovné prostredie.

Prvý ročník tejto súťaže na Slovensku organizovala firma CBRE, ktorá sa zaoberá poradenstvom v oblasti investovania do nehnuteľností. V rámci súťaže sa do užšieho výberu dostalo 34 spoločností, ktoré vybrala porota zložená z architektov Romana Talaša a Jána Pavúka, výkonného riaditeľa slovenskej pobočky CBRE Tomáša Hegedüša, šéfredaktora Forbes Juraja Porubského, manažéra architektúry a dizajnu v YIT Slovensko Tomáša Baníka, výkonnej riaditeľky Profesie Ivany Molnárovej a šéfa Neuroepea Petra Papánka. Do súťaže sa firmy mohli prihlasovať od 1. júna až do konca septembra 2016, užší výber sa uskutočnil v novembri minulého roku.

Dnešné vyhlásenie výsledkov sa konalo aj za účasti predstaviteľa Americkej obchodnej komory Amcham v Bratislave, ktorý podujatie otvoril. Pred vyhlásením konečných výsledkov, ku ktorým dospela porota prebehli ešte dve prezentácie zástupcu holandskej pobočky CBRE Woutera Oostinga. Vo svojich prezentáciách sa pán Oosting zameriaval na zdravé kancelárie ale aj na nové trendy v oblasti kancelárií, medzi tie možno zaradiť vyššiu flexibilitu kancelárskych priestorov, ktoré je možno preskupovať podľa potreby meniacich sa tímov, či úplne nový trend "staying agile in a volatile world", čo opisuje prácu vo vysokom tempe a v krátkych časových intervaloch. Medzi ďalšie zaradil potrebu reagovať na nové technológie, pričom dnešné budovy prirovnal k počítačom so strechou. 

Následne sa pristúpilo k vyhláseniu výsledkov. Prvú súťaž o najlepšiu zasadačku roka vyhrala spoločnosť Arkon. Konceptom kancelárií a zasadačky v tomto štýle a vo vyššom štandarde sme vyjadrili náš vzťah k zamestnancom a našu úctu k obchodným partnerom. Vyjadrili sme tak našu víziu priblížiť sa ku klientovi a náš zámer vytvoriť reprezentatívny priestor, v ktorom sa konajú významné stretnutia, rodia nové nápady a vznikajú strategické rozhodnutia,“ obhajovala spoločnosť ARKON svoju zasadačku.

Víťaz súťaže Zasadačka roka: ARKON. Zdroj: officeroka.sk
Víťaz súťaže Zasadačka roka: ARKON. Zdroj: officeroka.sk

Po najlepšej zasadačke sa pristúpilo k vyhláseniu hlavnej súťaže, ktorou bola najkrajšia resp. najpríjemnejšia kancelária v súťaži Office roka. Cenu v tejto kategórii vyhrala IT spoločnosť IBM Slovensko. „Našim cieľom bolo vytvoriť vzdušný, motivujúci a zároveň funkčný kancelársky priestor. Takmer 1500 m² je rozvrhnutých na niekoľko zón. Základný koncept zahŕňa nadštandardne vybavené pracovné miesta, rokovacie miestnosti, oddychovú časť a zázemie,“ povedal výkonný riaditeľ IBM Slovensko František Lévárdy.

Víťaz súťaže Office roka: IBM. Zdroj: officeroka.sk
Víťaz súťaže Office roka: IBM. Zdroj: officeroka.sk
Víťaz súťaže Office roka: IBM. Zdroj: officeroka.sk

Všetky súťažné návrhy môžete nájsť na stránke officeroka.sk.

___________________
(PhD)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára